Güzellik ve Hayata Dair Birçok Konuya Değiniyoruz..

Menu & Search

dudak estetiği

IMG_8393.JPG

Gülüşümüzü ve konuşarak kendimizi ifade etmemizi doğrudan etkileyen dudaklar, özellikle de kadınların öz güvenli bir dış görünüme sahip olmaları açısından büyük önem taşıyor.

Çene, burun, yanak ve dişlerle anatomik açıdan uyumlu olması halinde estetik görünümün tatmin edici düzeyde olmasına imkan veren dudaklar, estetik kusurlara sahip olması halinde de günümüzde operasyonlarla istenilen görünüme kavuşturuluyor.

Doğru dudak estetiği nasıl olmalı?

Dudak estetiği denildiğinde akla öncelikli olarak yüzün genel hatlarıyla uyumlu bir görünüm gelmesi gerektiğini söyleyen Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle aktarmayı sürdürüyor:

“Dudak estetiği yapılırken öncelikli olarak dudağın boy ve genişliği, alt ve üst dudakların birbirine olan oranı, konuşma ve gülümseme esnasında dişlerin dudak aralığından ne ölçüde göründüğü dikkate alınmalıdır. Alt dudak daima üst dudağa oranla kalın olmalı ve burun ucu ile uyumlu bir görünüm elde edilmelidir. Ayrıca, gülerken dudaklar diş etlerinden baskın çıkmalı, diş etlerinin görünmesine izin vermeyecek ölçüde hizalanmalıdır.”

Dudak estetiği ameliyatlarının kişilerin konuşmalarından gülümsemelere varıncaya dek, oldukça önemli aktivitelerde aktif rol oynadığını savunan Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşmaya şu sözlerle devam ediyor: “Dudak estetiği operasyonlarında ilk etapta estetik kusurun doğru tespiti yapılmalıdır.

Bu aşamadan sonra dudağı yukarı kaldırma, dudağa daha dolgun bir görünüm kazandırma, burun ve dudak arasındaki oranın doğru açıyla şekillendirilmesi, dudak çizgisinin belirginleştirilmesi, ağzın köşe kısımlarına şekil verilmesi gibi oldukça geniş bir alanda dudaklara estetik operasyonlar yapılabilmektedir. Bu uygulamalar cerrahi işlem desteğiyle yapılabilir, gerekli görülmesi halinde hastanın ihtiyacına ve genel durumuna göre dolgu maddelerinden de faydalanılabilir.”

kaynak egzotik kadın

Benzer Yazılar
Muz kabuğu ile diş beyazlatma

Muz kabuğu ile diş beyazlatma

Iyi akşamlar arkadaşlar keyifler nasıl umarım hepiniz çok çok iyisinizdir.…

aspirin ile sivilce kurutma

aspirin ile sivilce kurutma

Merhabalar arkadaşlar keyifler nasıl? Umarım çok iyisinizdir. ? Yılın ilk…

Türk kahvesi ile ciltteki ölü derilerden kurtulun

Türk kahvesi ile ciltteki ölü derilerden kurtulun

Merhabalar güzel takipçilerim keyifler nasıl? Bugün sizlere bir kez daha…

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Type your search keyword, and press enter to search