Güzellik ve Hayata Dair Birçok Konuya Değiniyoruz..

Menu & Search

yorgun gözlere öneriler

indir1
Merhabalar arkadaşlar bir çoğunuzun sorunu olan göz halkaları ve şişlikler malesef canınızı sıkıyor. Bizi bir çok şeyden mahrum bırakıyor.. Özellikle şiş gözlerle dışarı çıkmak istemezsiniz sanırım. Koyu halkalarla hiç ??? Ne kadar makyajda yapsanız yinede bariz belli ederler kendilerini ?? Ama üzülmeyin bununda çaresi var elbette biraz kendinize dikkat edip düzenli bakım yaptınız mı?? Bundanda kurtulursunuz.. ?? Uzun süre bilgisayar ekranına bakmak, gecelerce uykusuz kalmak, yetersiz beslenme ve genetiğe bağlı olarak göz çevrenizde koyu halkalar oluşabilir ya da gözleriniz şişebilir. Pratik önerilerle bakışlarınızı güzelleştirebilirsiniz! 
 • Yorgun Gözlere Öneriler!

  Göz çevresindeki koyu halkalardan kurtulmak istiyorsanız patates ya da kivinin mucizevî gücünden faydalanabilirsiniz.

  1 adet çiğ patates ya da kiviyi rendeleyin. Temiz bir beze sarın. Hazırladığınız tamponu yata konumdayken gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

  Göz çevresi bakımı için kozmetik kremler kullanıyorsanız ya da yeni kullanmaya başlayacaksanız özellikle K vitamini içeren kremleri tercih edebilirsiniz.

  Gözlerinizdeki şişliği gidermek için bol su içmeye özen gösterin. Günlük tuz tüketimi miktarını azaltın.

  Tuz; vücuttaki suyu tutarak hem göz hem de vücutta ödem oluşmasına ve buna bağlı olarak şişmesine neden olabilir.

  Rahatlatıcı etkiye sahip papatya, yeşil çay gibi bitki çaylarını gece yatmadan önce içerseniz hem rahat uyursunuz hem de sabah uyandığınızda gözlerinizdeki şişliğin giderilmiş olmasının keyfini yaşayabilirsiniz.

  Metal çay kaşığı buzlukta 1-2 dakika bekletin. Soğuyan çay kaşığını gözlerinize ve çevresine uygulayın. Bu sayede gözlerinizdeki şişlikler giderilmiş olacaktır.

  Salatalığı dilimleyin, yatar konumdayken gözlerinizin üzerine yerleştirin. 10 dakika bekleyin. Sürenin sonunda gözlerinizin rahatladığını hissedeceksiniz.

  Filtre kahve gibi kafein içerikli bir kahve hazırlayın. Temiz bir bez parçasını kahveye batırın. Kahveli bezi gözlerinizin üzerine kapatıp 10 dakika bekletin. Kafein; fazla suyun atılarak şişliğin giderilmesine yardımcı olur.

Benzer Yazılar
alkali su ile zayıflama

alkali su ile zayıflama

Günaydın Arkadaşlar su ile zayıflamak hiç bu kadar kolay ve…

yumurta akı ve peçete ile siyah noktalara çözüm

yumurta akı ve peçete ile siyah noktalara çözüm

Merhabalar arkadaşlar  bugün sizlere en çok problem ettiğiniz, Siyah Noktalarınız…

siyah noktalar için buhar banyosu

siyah noktalar için buhar banyosu

4g gamzenin_guzellikrehberiMerhabalar arkadaşlar günün ilk bakımı buhar banyosu olsun mu?…

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Type your search keyword, and press enter to search